Mamičky otestovali dojčenské mliečko


Výber vhodnej dojčenskej výživy stojí za dobrým štartom do života dieťatka. Humana vybrala 10 mamičiek, aby spolu so svojimi detičkami ochutnali dojčenské mliečko. Mamičky ho počas jedného týždňa otestovali a my vám prinášame ich hodnotenie.

humana_ref_01

Mamička Michaela a jej synček Miško

Mliečko Humana je super, malému veľmi chutí a zasýti ho na celú noc. Dojčenská voda je veľmi osviežujúca a chutná.

Mamička Lucia so slečnou Lianou

Mliečko sa mi zdá byť trochu slanšie ako ostatné, prvé dni ho malá nechcela piť a potom si zvykla. Máme 7 mesiacov, vypila tak 2x denne 60 ml, viac nechcela, bolesti bruška som si nevšimla, stolicu má normálnu, takže za nás dobre.

humana_ref_02

Mamička Zuzana so synom Michalom

Mliečko sme testovali hneď po dopití toho predošlého (iná značka). Pri prvom podaní Humany určenej od 10. mesiaca som mala obavu, či náš Miško mliečko prijme. No, moje obavy sa nepotvrdili.Miško mliečko vypil v podstate na jeden dúšok. Po celú dobu testovania sme nemali žiadny problém. Stolica bola nezmenená a pravidelná. Nekonalo sa ani žiadne bruškabolenie či kožná reakcia. S mliečkom sme teda veľmi spokojní, i keď musím podotknúť, že mne osobne sa zdá dosť sladké.

humana_ref_03

Mamička Iveta a jej Eduard

Po viac ako týždni testovania dojčenského mlieka Humana s vanilkovou príchuťou a dojčenskej vody, môžem konštatovať, že voda je úžasná. Bola som prekvapená chuťou mliečka, sama som ho tiež ochutnala, a naozaj, po klasickom dojčenskom mlieku (iných značiek) je to príjemná chuť, drobcovi tiež chutilo, tak som spokojná.

Mamička Zuzana s Rebekou

Mliečko je na prvý pohľad fajn, má neutrálnu vôňu, podľa zloženia som mala obavu, či nebude voňať príliš sladko po vanilke, ale nie je to tak, jeho vôňa je skutočne príjemná.

Čo sa týka chuti, je lahodná, taká naozajstná mliečková, necítiť v nej žiadne pachute, ani žiadne prídavné zložky, ktoré by rušili dojem z chuti. Mojej dcérke veľmi chutí, čoho dôkazom je to, že sa nám zvýšil objem mliečka, ktoré jej na jednu dávku podávame. Z mlieka, ktoré pila pred Humanou, nevypila viac ako 150 – 180 ml ani za svet. Z Humany vždy vypije minimálne 210 ml, a keď vidí, že sa mliečko chystá, tak sa teší (smeje sa a hovorí, že ide papať). Čo sa týka balenia mliečka, je dobré, že obsahuje dve samostatné balenia, lebo keď človek otvorí jedno, nejaký čas potrvá, kým sa vypije, a to druhé je zatiaľ chránené… a predsa to pôsobí ako výhodné, veľké balenie mliečka. Malé výhrady mám iba k odmerke.

Možno by stačila o kúsok kratšia rúčka, ale do samotnej odmerky by som asi dala malú dierku, aby sa mliečko na ňu nelepilo.

Testovali sme aj prípravu mliečka pri rôznych teplotách vody, najlepšie sa rozpúšťalo, ak bola voda mierne horúca, pri chladnejšej teplote, ktorá sa blížila tomu, v akej teplote sa mliečko pilo, sa nie vždy dobre rozpustilo, niekedy ostali po stenách fľaše drobné “bodky”. Pri použití teplejšej vody nie je potrebné ani toľko fľašou triasť, nevytvorí sa tak veľa zbytočnej peny. Takže odporúčam vyššiu teplotu a následne ochladenie na požadovanú teplotu mliečka.

Vodičku sme takisto otestovali a musím povedať, že na prvý pokus, prvé ochutnanie to bola úplne iná voda, na akú sme s Rebekou zvyknuté. Moja staršia dcéra po jej ochutnaní povedala, že chutí tak “vodovo”. Je lahodná, osviežujúca a Rebeka ju bez problémov pila aj čistú, bez sirupov, bez úpravy na čaj.

Celkovo môžem povedať, že sme s mliečkom aj vodičkou Humana boli veľmi spokojné.

Mamička Veronika s dcérkou Veronikou

Mliečko Humana nás celkom prekvapilo, keďže malá Veronika je dosť vyberavá a nie každé mliečko predtým malo úspech, zvlášť keď ide o príchuť banánovú. Mliečko je príjemnej chuti, s dobrou vôňou a dobre sa rozpúšťa v teplej vode. Ochutnala som ho sama a banánová príchuť ani mne nerobila žiadny problém pri pití.

Ochutnali sme aj dojčenskú vodu Humana. Voda má super balenie, necítiť žiadnu pachuť. Môžem ju len odporučiť. Malá Veronika ju s chuťou pila tiež.

»

humana_ref_04

Mamička Jana s Anetkou

Pokračujúca mliečna výživa našej dcérke zachutila, popri dojčení dopĺňame energiu, vitamíny a minerály aj týmto mliečkom. Pri jeho príprave sme, samozrejme, použili dojčenskú vodu Humana. S produktmi sme veľmi spokojní, dávame im najvyšší možný počet hviezdičiek.

 

Mamička Jana so Sabinkou

S mliekom Humana je moja dcérka spokojná. Nakoľko má problémy s bruškom a nie každé mlieko jej robí dobre. Mlieko Junior jej chutí a nemá problémy ani s bruškom. My sme spokojní.

Produkty Humana si u nás môžete objednať na dobierku, alebo si ich vyzdvihnúť v najbližšej lekárni BENU.